Asdent rezerwuj
Zarezerwuj wizytę

tel. +48 48 383 36 00

kom. +48 667 960 663

e-mail: gabinet.asdent@gmail.com
Asdent wizyty adaptacyjne Wizyty adaptacyjne
Asdent wizyty adaptacyjne

wizyty adaptacyjne dla dzieci

Co to jest?

Wizyta adaptacyjna to wizyta, która pozwala na zapoznanie się dziecka z gabinetem stomatologicznym, personelem, narzędziami stomatologicznymi i zabiegami w bezstresowej atmosferze. Dziecko na takiej wizycie może się przekonać, że u dentysty może być miło i bezboleśnie. Pierwsza wizyta dziecka u stomatologa jest niezwykle ważna, gdyż często rzutuje na całe, późniejsze podejście do leczenia zębów. Jeśli dziecko na pierwszą wizytę trafia „z bólem”, uraz psychiczny może pozostać na całe życie (prowadząc nawet do dentofobii) Jeśli zaś, zapoznaje się z gabinetem, zabiegami w formie zabawy, to późniejsze wizyty nie będą się kojarzyć jedynie z przykrym obowiązkiem.

Najlepszym czasem na odbycie wizyty adaptacyjnej jest wiek ok. 2 lat. Oczywiście, jeśli rodzice zaobserwują plamki na zębach wcześniej, to gabinet należy odwiedzić wcześniej. Ważne jest to, aby wizyta odbyła się bez bólu i stresu, czyli zanim dziecko zacznie skarżyć się, że boli ząbek.

Przygotowanie dziecka do wizyty adaptacyjnej

Jak to zrobić?

Najlepiej najpierw wybrać się do stomatologa bez dziecka, aby wizytę umówić i omówić. Czyli porozmawiać z lekarzem o swoich oczekiwaniach i posłuchać jak malucha przygotować do takiej wizyty, by go nie przestraszyć.

Dziecko, które nigdy nie było u dentysty, nie boi się go, bo… nie wie, że można się bać! Dlatego tak ważne jest, aby przygotowując się do wizyty, nie „sprzedać” mu swoich lęków!

Oferujemy 2 rodzaje wizyt adaptacyjnych:

  1. Indywidualne (rodzice z dzieckiem)
  2. Grupowe (grupy przedszkolne, zerówki) – zapraszamy do współpracy przedszkola, szkoły

Dobrze przygotowane dziecko szybko uczy się prawidłowej, samodzielnej higieny jamy ustnej, prawidłowych nawyków żywieniowych, jak również spokojnej współpracy w gabinecie stomatologicznym podczas zabiegów. Zmniejsza to zarówno stres dziecka, jak i rodzica. Możemy być dumni z naszych dojrzałych dzieci. Dlatego warto skorzystać z takiej formy poznania gabinetu, jaką jest wizyta adaptacyjna czy cykl wizyt adaptacyjnych.

Asdent wizyty adaptacyjne