Asdent rezerwuj
Zarezerwuj wizytę

tel. +48 48 383 36 00

kom. +48 667 960 663

e-mail: gabinet.asdent@gmail.com
Asdent oferta Nasza praktyka / Bezpieczenstwo

BEZPIECZEŃSTWO

W gabinecie stomatologicznym bardzo ważne jest poczucie bezpieczeństwa na wielu płaszczyznach:

 1. Eliminacja zagrożeń związanych z zakażeniami
 2. Szczegółowy wywiad medyczny i diagnostyka
 3. Dokładne i staranne leczenie w dobrych warunkach

Ad. 1.
a) sprzęt jednorazowego użytku:

 • rękawiczki
 • ślinociągi
 • śliniaczki
 • kubeczki
 • pokrowce na zagłówek
 • igły
 • strzykawki
 • paski do formówek, kliny, napinacze, guma koferdamu, itp. elementy wykorzystywane w trakcie zabiegu

b) sterylizacja i dezynfekcja

Przed zabiegami wszystkie narzędzia są sterylizowane w specjalnych torebkach foliowo – papierowych, które otwierane są dopiero tuż przed użyciem konkretnych narzędzi. Po zabiegach, zaś, wszystkie narzędzia są dokładnie myte, dezynfekowane i pakowane do torebek sterylizacyjnych. Tak przygotowane trafiają do autoklawu, w którym są sterylizowane wg najwyższych standardów europejskich.

Asdent bezpieczeństwo
Asdent bezpieczeństwo

Autoklaw próżniowy najlepiej zapobiega zakażeniom. Każdą sterylizację kontroluje komputer wbudowany w autoklaw, a także paseczki z odczynnikami chemicznymi, które pokazują prawidłowość cyklu sterylizacyjnego.

Ad. 2. Więcej informacji w zakładce „Nasi pacjenci”

Ad. 3. Dobre i staranne leczenie zapewniam poprzez rzetelne wykonywanie swojej pracy, podnoszenie swoich kwalifikacji i umiejętności na kursach, sympozjach, warsztatach, stomatologicznych listach dyskusyjnych, itp., a także poprzez ciągłe unowocześnianie i doposażanie gabinetu.

Nie bez znaczenia jest też fakt wprowadzenia zasad ergonomicznej pracy z pacjentem(od lat obowiązujących w stomatologii na świecie). Najważniejszym ich elementem jest praca z pacjentem leżącym (nie siedzącym) i praca z asystą, tzw. praca na cztery ręce. Taki system pracy pozwala na osiągnięcie rezultatów niemożliwych do uzyskania przy pracy w pojedynkę. Wynika to przede wszystkim z lepszego wglądu lekarza w pole zabiegowe, z pomocy asysty w miejscach trudno dostępnych w jamie ustnej, z większej precyzji w pracy ręki, podpartej na krótkiej dźwigni na przegubie. Znaczącym faktem jest też większy komfort pracy obu stron (i lekarza, i pacjenta) oraz skrócenie trwania wielu zabiegów. W naszej Praktyce dbamy o bezpieczeństwo pacjenta także poprzez używanie koferdamu. Jest to specjalna guma zakładana do jamy ustnej, na konkretnego leczonego zęba, mająca na celu odizolowanie z jednej strony – pola zabiegowego przed dostępem śliny (a więc bez wtórnego zakażania bakteriami znajdującymi się w ślinie – sterylne leczenie = trwalsze wypełnienie), a z drugiej – jamy ustnej od podawanych leków ( które wtedy mogą być podawane w większych stężeniach bez ryzyka uszkodzenia śluzówki). Izolacja ta zapobiega także przypadkowym zadławieniom płynami czy małymi elementami gdy wypadną z miejsca swego przeznaczenia. Pacjent zabezpieczony koferdamem nie narzeka też na wałeczki z ligniny, bo nie ma potrzeby ich używania, co oprócz dyskomfortu pełnej buzi, minimalizuje ryzyko wystąpienia odruchu wymiotnego.