Autoklaw próżniowy najlepiej zapobiega zakażeniom. Każdą sterylizację kontroluje komputer wbudowany w autoklaw, a także paseczki z odczynnikami chemicznymi, które pokazują prawidłowość cyklu sterylizacyjnego.
Ad. 2. Więcej informacji w zakładce „Nasi pacjenci”
Ad. 3. Dobre i staranne leczenie zapewniam poprzez rzetelne wykonywanie swojej pracy, podnoszenie swoich kwalifikacji i umiejętności na kursach, sympozjach, warsztatach, stomatologicznych listach dyskusyjnych, itp., a także poprzez ciągłe unowocześnianie i doposażanie gabinetu.
Nie bez znaczenia jest też fakt wprowadzenia zasad ergonomicznej pracy z pacjentem(od lat obowiązujących w stomatologii na świecie). Najważniejszym ich elementem jest praca z pacjentem leżącym (nie siedzącym) i praca z asystą, tzw. praca na cztery ręce. Taki system pracy pozwala na osiągnięcie rezultatów niemożliwych do uzyskania przy pracy w pojedynkę. Wynika to przede wszystkim z lepszego wglądu lekarza w pole zabiegowe, z pomocy asysty w miejscach trudno dostępnych w jamie ustnej, z większej precyzji w pracy ręki, podpartej na krótkiej dźwigni na przegubie. Znaczącym faktem jest też większy komfort pracy obu stron (i lekarza, i pacjenta) oraz skrócenie trwania wielu zabiegów. W naszej Praktyce dbamy o bezpieczeństwo pacjenta także poprzez używanie koferdamu. Jest to specjalna guma zakładana do jamy ustnej, na konkretnego leczonego zęba, mająca na celu odizolowanie z jednej strony – pola zabiegowego przed dostępem śliny (a więc bez wtórnego zakażania bakteriami znajdującymi się w ślinie – sterylne leczenie = trwalsze wypełnienie), a z drugiej – jamy ustnej od podawanych leków ( które wtedy mogą być podawane w większych stężeniach bez ryzyka uszkodzenia śluzówki). Izolacja ta zapobiega także przypadkowym zadławieniom płynami czy małymi elementami gdy wypadną z miejsca swego przeznaczenia. Pacjent zabezpieczony koferdamem nie narzeka też na wałeczki z ligniny, bo nie ma potrzeby ich używania, co oprócz dyskomfortu pełnej buzi, minimalizuje ryzyko wystąpienia odruchu wymiotnego.